Jak pozbyć się nadwagi? Sprawdzone metody.

Statystyki są nieubłagane – niemal połowa polskiego społeczeństwa boryka się z mniejszą lub większą nadwagą. Nadmierna tkanka tłuszczowa to nie tylko defekt estetyczny, to także zagrożenie dla zdrowia jednostki. Dowiedz się co zrobić, aby zredukować poziom tkanki tłuszczowej.

Nadwaga to problem i tak musisz ją postrzegać. A problemy… należy rozwiązywać najszybciej i w najbardziej efektywny sposób. Dlatego też, nie zwlekaj, tylko już teraz podejmij trudy odchudzania.

Efektywne odchudzanie, czyli jakie?

Efektywność odchudzania definiowana jest przez tempo redukcji wagi oraz trwałość efektu (brak efektu jojo). Aby móc powiedzieć, ze proces odchudzania jest skuteczny musisz wykazać się: zaangażowaniem, samodyscypliną oraz regularnością. To trzy kluczowe aspekty procesów odchudzania.

Na procesy odchudzające składają się trzy czynności, a mianowicie:

  • Utrzymanie diety
  • Realizacja treningu
  • Stosowanie suplementacji

Owszem, wpływ na redukcję mogą mieć także inne czynniki jak chociażby indywidualne uwarunkowania, rytm dobowy czy samopoczucie. Nie mniej jednak, nie są one aż tak znaczące.

Poprzez dietę rozumie się jadłospis, który jest: zbilansowany, pełnowartościowy i zdrowy. Absolutnie odradzamy wykorzystywanie jakichkolwiek diet o charakterze głodówkowym. Jedyne co gwarantują to efekt jojo.

Trening odchudzający powinien być oparty na ćwiczenia o charakterze aerobowym (tlenowym), których intensywność powinna być równa 60-85% tętna maksymalnego. Tygodniowa objętość ćwiczeń powinna oscylować w granicach 200 minut, przy czym należy pamiętać, że pojedyncza sesja treningowa nie może być krótsza niż 30-45 minut. Ćwiczenia muszą mieć charakter ogólnorozwojowy. Nie należy koncentrować się na jednej grupie mięśniowej gdyż jest to nieefektywne.

Z kolei suplementacja powinna być dodatkiem do diety (nigdy podstawą). Wszak, środki takie jak kwas hydroksycytrynowy (Garcinia Cambogia), błonnik (Acai Berry) czy kwas chlorogenowy (Zielona Kawa) potrafią poprawić efektywność odchudzania o nawet kilkadziesiąt procent.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*