Jak zrzucić tłuszcz z brzucha?

Na Twoim brzuchu pojawił się nadmiar tkanki tłuszczowej? Tzw. oponka sprawia, że czujesz się znacznie mniej atrakcyjna? Zobacz, jak w szybki i prosty sposób pozbyć się tego defektu.

Jak zrzucić tłuszcz z brzucha?

Odchudzanie brzucha można podzielić na dwie części. Pierwsza dotyczy odżywiania, druga zaś treningu. Realizując je jednocześnie, możemy osiągnąć rezultaty naprawdę bardzo szybko.

Trening odchudzający

Aby zrzucić zbędne kilogramy z brzucha nie wystarczy realizować ćwiczeń, które wpływają tylko i wyłącznie na brzuch. Takie ćwiczenia jak spięcia brzucha (tzw. Brzuszki), nożyce i podobne, wpływają na rozbudowę mięśni, a nie spalanie tkanki tłuszczowej.

Trening odchudzający należy opierać na ćwiczeniach tlenowych. Aeroby takie jak bieganie, jazda na rolka, rowerze czy nawet nordic walking (dla osób mocno zasiedziałych) to rozwiązanie, które daje doskonałe rezultaty.

Ćwiczenia należy realizować codziennie w sesjach, które nie powinny być krótsze niż 30 minut. Warto stworzyć kompletny harmonogram treningowy, który pozwoli na odpowiednia stymulację motywacji.

Dieta odchudzająca

Jadłospis na odchudzanie nie może oznaczać diety głodówkowej. Zwykle, tego typu rozwiązania dają krótkotrwałe rezultaty. Zdecydowanie rozsądniej jest skorzystać z diety zbilansowanej, zdrowej i pełnowartościowej.

Przede wszystkim należy wykluczyć z jadłospisu wszelkiego rodzaju fast-foody oraz słodyczy. Niezbyt dobrze na tuszę wpływają również słodkie, gazowane napoje oraz wysokokaloryczne sosy.

Posiłki należy przyjmować regularnie, w równych odstępach czasowych. Dietetycy zalecają jeść częściej, w mniejszych porcjach (nawet do 7-8 razy na dobę). Warto pamiętać, by każdy posiłek był zbilansowany pod względem generowanego zapotrzebowania w danej części dnia.

Doskonałym uzupełenieniem diety mogą być suplementy. Szczególnie zaleca się korzystać z produktów wysokobłonnikowych, które usprawniają trawienie, regulują metabolizm oraz częstotliwość wypróżnień. Równie skuteczny okazuje się kwas chlorogenowy (zawarty m.in: w zielonej kawie).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*