Co zrobić, aby mieć białe zęby?

Zaniedbania z przeszłości są główną przyczyną występowania zażółceń i przebarwień na zębach. To defekt, którego każdy chciałby się pozbyć. Wszakże, białe zęby to domena osób atrakcyjnych.

Niestety, wybielanie zębów nie należy do rzeczy łatwych. Owszem sposoby takie jak stosowania sody oczyszczonej czy soku z cytryny powszechnie uważa się za skuteczne i łatwe, ale… opinia dentystów i stomatologów na temat tych metod nie jest najlepsza. Obydwa sposoby mogą przyczyniać się do osłabienia struktury zęba. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak wiele osób poddaje krytyce te rozwiązanie.

Jak wybielić zęby? Metody na białe zęby.

Warto pamiętać, że proces wybielania zębów i jego efektywność zależna jest od poziomu zmiany w kolorze. Wszakże szarobrunatne czy mocno żółte zęby nie staną się śnieżnobiałe. Nie każdy defekt jesteśmy w stanie usunąć. Dlatego też, realizując jakąkolwiek metodę musimy mieć świadomość, że nie zawsze rezultaty będą iście hollywoodzkie.

Pasty i paski wybielające

Jednym z najlepiej dostępnych metod wybielających są pasty i paski wybielające. Bazujące na aktywnej substancji środki zakupić można w każdej aptece. Zwykle nie powodują skutków ubocznych, jednakże osoby ze szczególnie wrażliwymi dziąsłami powinny przed zastosowaniem tego rozwiązania skonsultować się ze specjalistą.

Laserowe wybielanie zębów

Zdecydowanie najefektywniejszym sposobem na wybielanie zębów jest wykorzystanie technologii laserowej. Kosmetolog nakłada na zęby specjalną substancję, która następnie jest naświetlana (średnio 1-2 minut na każdego zęba). Rezultaty są bardzo dobre. Niestety to metoda kosztowna, nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Lampa Beyond

Wybielanie zębów przy wykorzystaniu lamp Beyond to powszechne rozwiązanie, które jest coraz lepiej dostępne. Bardzo wysoka efektywność niestety nie idzie w parze z trwałością. Zabiegi tego typu należy powtarzać co kilka miesięcy. Nie mniej jednak, dosyć niska cena naświetlania (od 100 złotych) sprawia, że jest to jedna z najczęściej wybieranych metod wybielających.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*