Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa to zabieg, który gwarantuje trwałe efekty (nawet do kilku lat). Wykorzystywany jest w celu usunięcia owłosienia z całego ciała (także miejsc wrażliwych, tudzież okolic intymnych).

Zabiegi usuwania włosów przy wykorzystaniu lasera znane są medycynie estetycznej od kilku dekad. Już w latach 60-tych ubiegłego wieku z powodzeniem realizowano depilację laserową. Wówczas jednak nie były to zabiegi kompletne, tj ich skuteczność nie była zbyt wysoka. Dzisiaj depilacja laserowa to zabieg precyzyjny, trwały i praktycznie bezbolesny.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa polega na uszkodzeniu mieszka włosowego i komórek biorących udział w procesie tworzenia nowego włosa. Dzięki temu zahamowywany jest wzrost nowych włosów, a stare ulegają zniszczeniu.
Dzieje się tak ponieważ melanina pochłania wiązkę swiatła i uzyskane ciepło rozprasza do sąsiednich tkanek.

W procesie brać moga udział tylko włosy z dostateczną ilością melaniny (włosy ciemne). W przypadku jasnych włosów (blond, rude, siwe) zabieg okazuje się być nieskutecznym.

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Lekarz dermatolog przeprowadza wywiad z osobą, która poddaje się zabiegowi. Konsultacja ma na celu wykluczyć osoby z ewentualnymi przeciwskazaniami do wykonania zabiegu. Ponadto, przeprowadza się próbę laserową na niewielkiej powierzchni skóry, by zdiagnozować ewentualne alergie.

Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Czas trwania zabiegu zależny jest od miejsca poddawanemu depilacji, ilości oraz gęstości włosa.

Po zabiegu naturalną reakcją organizmu jest wystąpienie obrzęku i zaczerwienień. Przez okres 2 tygodni po zabiegu skóra nie może być poddawana nadmiernej ekspozycji na słońce. Wykluczone jest również stosowanie bronzerów, solarium i innych nieprzychylnych skórze substancji oraz zabiegów.

Warto wspomnieć, że depilacja laserowa wymaga serii zabiegów (by pozbyć się wszystkich włosów). W przerwach pomiędzy zabiegami można golić włosy, ale wykluczona jest inna forma depilacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*