Depilacja okolic intymnych – jaką metodę wybrać?

Usuwanie włosów z okolic intymnych to zabieg powszechny. Realizują go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z jakich metod korzystają? Które sposoby i rozwiązania są najtrwalsze i najwygodniejsze? Poznaj najczęściej wykorzystywane metody depilacji miejsc intymnych.

Depilacja woskowa

Okolice intymne to miejsca niezwykle wrażliwe. Mimo to, jednym z najczęściej realizowanych zabiegów depilacyjnych jest depilacja brazylijska (wykorzystująca rozgrzany wosk lub masę cukrową). Depilację woskową cechuje przede wszystkim relatywnie wysoka trwałość zabiegu. Efekty utrzymują się bowiem do kilku tygodni. To całkiem dobry wynik, biorąc pod uwagę, że niektóre sposoby wymagają depilacji co kilka dni.

Depilacja laserowa

Absolutnie topowym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. To metoda, która nie tylko gwarantuje efektywność na najwyższym poziomie (usuwa do 100% włosów), ale także kilkuletnią trwałość. Dzieje się tak za sprawą technologi, która doprowadza do degradacji także komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Depilacja laserowa to zabieg, który realizujemy w kilku sesjach (zwykle niezbędne jest 5-8 zabiegów, aby usunąć wszystkie włosy). Czas trwania pojedyńczej sesji to około 40-50 minut. Koszt oscyluje w granicach 200-500 złotych.

Golenie włosów

Usuwanie nadmiernej ilości włosów przy wykorzystaniu ostrza noża, tudzież zastosowaniu: depilatora lub maszynki/golarki jednorazowej to zdecydowanie najpowszechniejsze rozwiązanie. Największą zaletą tego rozwiązania jest bardzo niska cena, koszt jednorazowej maszynki to maksymalnie kilka złotych.

Niestety, golenie ma kilka wad. Przede wszystkim: może powodować podrażnienia okolic intymnych. Do minusów tego rozwiązania zaliczyć należy również fakt, iż efekty zabiegu utrzymują się maksymalnie kilka dni.

A Ty, drogi czytelniczku i droga czytelniczko – z jakich metod depilacji korzystasz? Która według Ciebie jest najwygodniejsza, najefektywniejsza i ma najlepszy stosunek cena-jakość? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tą publikacją!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*