Jak wyeliminować cellulit z ud i pośladków?

 

Jednym z najczęstszych defektów skórnych pojawiających się u kobiet jest cellulit. To nic innego jak zdeformowana tkanka tłuszczowa, która przypomina skórkę pomarańczową. Zresztą, cellulit powszechnie określany jest właśnie w ten sposób.

Skórka pomarańczowa to defekt nieestetyczny, którego eliminacji podejmuje się niemal każda kobieta. Problem ten jest bardzo powszechny – dosięga co trzecią kobietę.

Jakie są przyczyny występowania cellulitu?
Cellulit to przypadłość, która powstawać może w wyniku kilku czynników. Zdecydowanie najczęściej jest efektem zaburzeniem hormonalnych. To defekt charakterystyczny dla takich okresów jak dojrzewanie, ciąża czy menopauza.

W wielu przypadkach, głównym czynnikiem kształtującym powstawanie „skórki pomarańczowej” jest nieodpowiedni tryb życia, a konkretniej: zbyt obfita dieta, brak aktywności fizycznej oraz palenie papierosów.

Ponadto, defekt ten może być wynikiem niewłaściwej pielęgnacji skóry i/lub noszenia zbyt obcisłych ubrań (utrudniających swobodny przepływ krwi).

Czy cellulit jest groźny?
Skórka pomarańczowa to tylko i wyłącznie defekt estetyczny. Oznacza to, że nie stanowi zagrożenia dla zdrowia organizmu. Nie mniej jednak – zdeformowana skóra jest uznawana za bardzo nieatrakcyjną, dlatego też niemal każda kobieta podejmuje się trudów jego eliminacji.

Jak wyeliminować cellulit z ud i pośladków?
Miejscami w których najczęściej pojawiają się defekty w postaci zdeformowanej tkanki tłuszczowej są: uda, pośladki, brzuch, łydki oraz okolice lędźwi.

Eliminacja cellulitu może zachodzić na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najefektywniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej, a konkretniej: peelingu chemicznego, mezoterapii igłowej i/lub mikrodermabrazji.

Efektywne okazują się również domowe rozwiązania, a konkretniej: peeling z fusów kawy, naprzemienne prysznice czy maseczki z owoców awokado. Zastosowanie znajdą również kosmetyki dostępne w aptekach – w formie kremów i maści.

Czas leczenia cellulitu zależny jest od stopnia zaawansowania oraz zastosowanych metod.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*