Piękne włosy – domowe rozwiązania

Kobiety marzą o długich włosach. Ich ścięcie niekiedy doprowadza kobiety do łez, a czekanie aż urosną staje się wręcz nużące bowiem włosy rosną zaledwie centymetr miesięcznie. Warto więc zastosować domowe produkty, którą są w stanie wspomóc ich szybki porost.

Skrzyp polny na włosy
Jednym z lepszych produktów na porost włosów jest skrzyp polny. Roślina ta nie tylko wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie, ale także powstrzymuje ich siwienie. Jak przygotować napar ze skrzypu polnego? Jedną łyżeczkę ziela zalewamy ciepłą wodą. Warto pić skrzyp polny dwa razy dziennie by uzyskać najlepsze efekty. Kolejnym produktem chwalonym przez blogerki jest olejek rycynowy. Przyśpiesza on porost włosów i odpowiednio nawilża. Nie jest on jednak wskazany dla kobiet w ciąży.

Olejek rycynowy na włosy
Aby wykonać maseczkę z olejku rycynowego należy najpierw umyć włosy a następnie osuszyć je ręcznikiem. Olejek wcieramy w skórę głowy, owijamy włosy ręcznikiem i pozostawiamy na około 30 minut. Nie należy stosować maseczki rycynowej nie często niż co dwa tygodnie.

Pokrzywa zwyczajna na włosy
Pokrzywa to kolejna roślina, która działa doskonale na porost włosów. Pokrzywę możemy zakupić w sklepie zielarskim. Podobnie jak w przypadku skrzypu polnego, z pokrzywy również przygotowujemy napar. Miksturę traktujemy jako płukankę. Po każdym myciu włosów należy przepłukać je wodą z pokrzywą.

Od wieków nasze babcie płukały włosy także piwem. Stosowanie piwa na włosach powoduje, że są one mocniejsze, zdrowsze i szybciej rosną. Wszystko zawdzięczamy chmielowi, który posiada piwo. Piwna płukanka gwarantuje miękkość włosów oraz prostsze układanie się. Zamiast zastanawiać się nad tematem wypadania włosów, warto zacząć działać od razy wykorzystując najlepsze produkty z naszej kuchni.

Alternatywę dla domowych sposobów stanowić mogą również gotowe preparaty, wzbogacone biotyną i innymi substancjami dobrze oddziałującymi na włosy – np. profolanem.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*