Rozstępy od siłowni

Budujesz masę mięśniową, wzrosty są świetne, ale pojawił się skutek uboczny w postaci rozstępów? Dowiedz się jak zapobiegać, pielęgnować skórę oraz usunąć powstałe rozstępy.

Rozstępy to defekt skórny, który wygląda bardzo nieestetycznie. Główną przyczyną jest gwałtowny wzrost wagi, co powoduje zbyt duże napięcie włókien kolagenu. Pękające włókna kolagenowe, bezpośrednio wpływają na powstawanie brzydkich, czerwonych lub różowych śladów na naszej skórze.

Profilaktyka i pielęgnacja, czyli jak zapobiegać rozstępom

Szczególnie podatne na rozstępy są osoby, które mają tendencję do tycia, kobiety w ciąży i właśnie – osoby ćwiczące. Jeśli należysz do jednej z tych grup, warto zadbać o odpowiednią profilaktykę. Wszak, zdecydowanie łatwiej zapobiegać rozstępom, aniżeli je usuwać.

Aby zapobiec występowaniu rozstępów należy przede wszystkim odżywiać skórę zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Minerały i witaminy muszą być suplementowane systematycznie, co poprawi ogólną kondycję skóry. Bezpośrednio na miejsca narażone na występowanie rozstępów (brzuch, plecy, uda, pośladki) należy nakładać specjalny krem na rozstępy, którego celem jest odżywienie. Takie preparaty wzbogacane są kolagenem.

W przypadku kobiet w ciąży – przed stosowaniem należy skontaktować się z lekarzem. Niektóre preparaty mogą być niezalecane dla ciężarnych.

Usuwanie rozstępów

Jeśli rozstępy mimo wszystko pojawiły się na Twoim ciele, to nadal możesz z powodzeniem je usunąć. Dzisiejsza medycyna oferuje wiele form usuwania rozstępów. Do najskuteczniejszych zalicza się zabiegi oferowane przez salony kosmetyczno-medyczne. Zabiegi takie jak mikrodermabrazja, mezoterapia, cryolift czy peeling chemiczny pozwalają całkowicie usunąć rozstępy. Niestety cena takiego zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych, a czasem trzeba wykonać serię kilku, by uzyskać zadowalające rezultaty.

Alternatywą, która niestety nie gwarantuje tak dobrych rezultatów są maści i kremy na rozstępy. Odżywiające, wzmacniające, tuszujące i wybarwiające substancje są skuteczne głównie w pierwszych fazach rozstępów. Im później rozpoczniesz leczenie, tym mniejsza szansa na uzyskanie dobrych rezultatów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*