Rozstępy – siłownia

Siłownia – miejsce, które odwiedzane jest coraz częściej. Moda na bycie fit i budowanie masy mięśniowej jest jak najbardziej zrozumiała. W dobie otyłości uważanej za chorobę XXI bardzo łatwo wyróżnić się zgrabnym, wyrzeźbionym ciałem.

Choć, ćwiczenie na siłowni uchodzi za proces wpływający pozytywnie na zdrowie i fizyczność, to może nieść za sobą defekt kosmetyczny w postaci rozstępów.

Rozstępy na siłownii – przyczyny

Kolagenowe włókna mogą nie wytrzymać napięć skóry, które wywoływane są przez szybki wzrost i objętość masy ciała. Dlatego też rozstępy pojawiają się również przy nadwadze, ciąży i innych stanach w których skóra ulega nienaturalnym naprężeniom.

Jak zapobiegać rozstępom na siłownii?

Budując masę mięśniową musimy zadbać by skóra wokół partii mięśniowych, które podlegają największym wzrostom (uda, plecy, bicepsy) została odpowiednio odżywiona. Nawilżanie kremami odżywiającomi z kolagenem stanowi najpopularniejszą formę profilaktycznych działań. Można stosować preparaty przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Rozstępy – usuwanie

Kiedy rozstępy już się pojawią można je usunąć korzystając z kilku metod. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich:

Maści i kremy

Kremy i maści na rozstępy to najpopularniejszy sposób walki z rozstępami. Regularne stosowanie tego typu preparatów można znacząco przyczynić się do objętości rozstępu. Ponadto, niektóre z nich sprawiają, że ubarwienie pęknięć będzie zbliżone do naturalnego kolorytu skóry.

Domowe sposoby

Bardzo często rozstępy leczone są przy wykorzystaniu domowych przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenia. Wszak, wcześniej medycyna nie oferowała zbyt wiele w tym zakresie, dlatego też jedyną możliwością walki z rozstępami było stosowanie maseczek domowej roboty.

Zabiegi medycyny estetycznej

Najlepsze rezultaty w usuwaniu rozstępów gwarantują kosztowne zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną tj: mezoterapia, mikrodermabrazja, cryolift, peelingi chemiczne oraz laseroterapia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*