Co zrobić, aby oczyścić i odkwasić organizm?

Niewłaściwe nawyki żywieniowe bardzo często skutkują dyskomfortem o charakterze trawiennym. Wszak, doprowadzają do zanieczyszczenia i zakwaszenia organizmu. Obie te przypadłości są groźne dla naszego zdrowia, dlatego też należy profilaktycznie oczyszczać i odkwaszać organizm. Jak to zrobić? Jaką metodę zastosować? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w tym artykule.

Odkwaszanie organizmu
Zakwaszony organizm można rozpoznać poprzez uczucie kwasowości w ustach, dyskomfort trawienny, problemy z wypróżnianiem oraz bóle w okolicach pępka.

Sam proces odkwaszania można natomiast przeprowadzić stosując trzy różne rozwiązania, a mianowicie:

 1. Domowe receptury
  Domowe sposoby na odkwaszanie to między innymi mikstury oparte na takich produktach jak: soda oczyszczona, ocet jabłkowy oraz sok z cytryny.
 2. Dieta zasadowa
  Specjalny jadłospis wzbogacany produktami o charakterze zasadotwórczym. Stosowana powinna być przez co najmniej kilka tygodni.
 3. Suplementy diet
  Środki na odkwaszanie organizmu oparte są zwykle na takich składnikach jak spirulina, chlorella. Ich skuteczność jest bardzo wysoka, podobnie zresztą jak wygoda stosowania.

Oczyszczanie organizmu
Zanieczyszczony organizm może doprowadzać do silnych bólów żołądka, problemów jelitowo-trawiennych oraz wielu defektów skórnych – między innymi cellulitu oraz trądziku.

Oczyszczanie organizmu to proces, który polega na całkowitej eliminacji wszelkich dostępnych toksyn. Zwykle wymaga to jednak czasu – minimum kilku tygodni. Zastosować można:

 1. Domowe receptury
  Do najczęściej stosowanych zaliczamy detoks typu „Beyonce” oraz mikstury oparte na świeżych sokach owocowych pozbawionych cukru.
 2. Diety głodówkowe
  Głodówki to świetne rozwiązanie. Pozwalają całkowicie oczyścić organizm. Jednakże, są przy tym nieco niebezpieczne – powodują osłabienie organizmu, gdyż charakteryzuje je obniżony poziom kaloryczności.
 3. Suplementy diety
  Efektywnym sposobem na oczyszczenie organizmu są również suplementy diety. Preparaty takie jak błonnik witalny pozwalają efektywnie i komfortowo pozbyć się toksyn.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*