Sposoby na oczyszczanie organizmu

Czy tego chcemy czy nie – każdego dnia do naszego organizmu trafia mnóstwo toksyn. Szkodliwe substancje znajdują się bowiem niemal wszędzie. Zanieczyszczone powietrze, woda, gleba czy pożywienie to norma.

Za naturalne procesy detoksykacyjne odpowiedzialne są między innymi nerki, jelita oraz wątroba. Niestety, w związku z coraz gorszej jakości powietrzem i pożywieniem – poziom zanieczyszczenia organizmu jest na tyle duży, że narządy wewnętrzne po prostu nie radzą sobie z ilością toksyn.

Wniosek jest z tego prostu – organizm trzeba dodatkowo wspomagać i przeprowadzać zabiegi detoksykacyjne i odkwaszające. W jaki sposób to zrobić? Jak powinien wyglądać detoks?

Istnieje kilka sposobów na oczyszczenie organizmu. Poniżej prezentujemy najlepsze naszym zdaniem rozwiązania na pozbycie się toksyn.

Spirulina i chlorella
To dwie substancje znajdujące się na liście tzw. superfoods. Wykazują działanie odkwaszające i oczyszczające organizm. Pozwalają niemal natychmiastowo (efekty stosowania już po 2-3 tygodniach) na osiągnięcie pełnej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

Błonnik
Błonnik to doskonale znana substancja, która wspomaga pracę układu trawiennego. Oddziałuje również na jelita, gdzie: przyśpiesza perystaltykę, pęcznieje i pochłania toksyny. To wyjątkowo efektywne rozwiązanie ma pozytywny wpływ również na ograniczenie wchłaniania trójglicerydów oraz „złego” cholesterolu.

Soda oczyszczona i ocet jabłkowy
Oczyścić i odkwasić organizm można również poprzez wykorzystanie domowych receptur, a konkretniej – sody oczyszczonej i octu jabłkowego. Obie substancje potrafią przeprowadzić prawdziwą rewolucje w naszym organizmie.

Dieta oczyszczająco (warzywno-owocowa)
Detoks organizmu zrealizować można także poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. diety oczyszczającej. Jadłospis tego typu oparty jest głównie na: owocach, warzywach oraz świeżo wyciskanych sokach.

Niestety, ze względu na swoją niepełnowartościowość może doprowadzać do osłabienia organizmu. Dlatego też, osoby z problemami zdrowotnymi powinny wykorzystywać mniej „inwazyjne” rozwiązania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*